علمداران

إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ

علمداران

إِنَّ الَّذینَ قالوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ استَقاموا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِکَةُ أَلّا تَخافوا وَلا تَحزَنوا وَأَبشِروا بِالجَنَّةِ الَّتی کُنتُم توعَدونَ

طبقه بندي موضوعي
آخرين نظرات

پنجشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۳، ۰۵:۴۲ ب.ظ

۱

لطفاً حقوقدانان بخوانند...

پنجشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۳، ۰۵:۴۲ ب.ظ

به بهانه ی حضور رییس جمهور در سازمان ملل:

صریح و شفاف موضع گیری کنید!

آمریکا = اسراییل

1- در اصل هشتم قانون اساسی می‌خوانیم: «در جمهوری اسلامی ایران دعوت به خیر، امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای است همگانی و متقابل بر عهده ی مردم نسبت به یکدیگر، دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت. شرایط و حدود و کیفیت آن را قانون معیّن می کند. (مردان مؤمن و زنان مؤمن دوستان یکدیگرند و از ناشایست باز می دارند. سوره ی توبه، آیه ی 71)»

طبق این اصل، در حکومت اسلامی، بر مبنای مردم‌سالاری دینی، مردم و دولت ارتباطی تنگاتنگ با یکدیگر داشته و یکدیگر را به سوی خیر و سعادت می‌خوانند و از شر و بدی بر حذر می دارند. این موضوع یک واجب دینی به نام امر به معروف و نهی از منکر است و همه باید بدان عمل کنند. دانشجویان هم به عنوان قشری از ملّت مسلمان ایران که همواره در مسائل مختلف کشور نقش اساسی داشته‌اند، از این قاعده مستثنی نبوده و در مورد مسائل مختلف کشور، همیشه تحلیل‌ها و انتقادات جدّی نسبت به دولت‌ها مطرح نموده اند. همان طور که رهبر معظّم انقلاب اسلامی، در مردادماه سال 89 در دیدار با دانشجویان، برخورداری از تحلیل و موضع گیری در مسائل مهم کشور را برای تشکّل‌های دانشجویی ضروری خوانده و افزودند: «دانشجویان در مسائلی که به سرنوشت کشور ارتباط پیدا می کند مانند بیانیه تهران، قطعنامه شورای امنیت و تحریم های یک جانبه آمریکا و اروپا تحلیل و موضع گیری داشته باشند.»

2- در اصل نود و هشتم قانون اساسی می خوانیم که تعیین سیاست های کلّی نظام از وظایف رهبری است. رهبری معظّم به پیروی از بنیان‌گذار انقلاب، حضرت امام خمینی(ره)، بارها و بارها بر لزوم موضع‌گیری شفّاف و صریح در مورد رژیم صهیونیستی و سیاست‌های ظالمانه‌ی آمریکا تأکید کرده‌اند. ایشان در نوزدهم بهمن 92 در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش می فرمایند: «آن چیزی که می‌تواند استقلال را تأمین بکند برای انقلاب اسلامی ما، تکیه‌ی صریح و شفّاف بر مبانی انقلاب است؛ اصول انقلاب، مبانی انقلاب، ارزش‌های انقلاب، به‌شکل صریح و شفّاف مورد تکیه باید قرار بگیرد. [...]امام در قضیّه‌ی مقابله‌ی با شبکه‌ی صهیونیستیِ خطرناکی که بر دنیا می‌خواهد حکومت بکند، هیچ ملاحظه‌ای نکردند، حرفی را پوشیده نگذاشتند، صراحتاً در مقابل صهیونیسم موضع گرفت. امام در مقابل رژیم صهیونیستی که یک رژیم جعلی و غاصب است که بر منطقه‌ی فلسطینِ مظلوم حکومت می کند، صریحاً موضع گرفت؛ هیچ ملاحظه و پرده‌پوشی نکرد؛ ببینید اینها  اصول و پایه‌ها است. امام در اینکه ما با نظام سلطه مخالفیم، هیچ پرده‌پوشی نکرد. نظام سلطه یعنی آن نظام بین‌المللی‌ای که متّکی است به تقسیم دنیا به سلطه‌گر و سلطه‌پذیر؛ امام قاطعاً این را رد کرد. آن نظام سلطه هم در شکل کامل خود تجسّم و تجسّد پیدا میکند در رژیم و دولت کنونی ایالات متّحده‌ی آمریکا؛ لذا امام صریحاً در مقابل آمریکا موضع گرفت. موضع‌گیری ما در مقابل آمریکا به مناسبت این نیست که اینها یک ملّتی باشند که ما با این ملّت مخالف باشیم یا خصوصیّات نژادی تأثیری داشته باشد؛ مسئله اینها نیست؛ مسئله این است که منش و ذات و رفتار دولت ایالات متّحده‌ی آمریکا، مداخله‌گری و سلطه‌گری است؛ امام در مقابل این، موضع صریح و شفّاف گرفت.»

ایشان در ادامه‌ی این راه، خود همواره بر این مواضع استواری کرده و به شدّت علیه نظام آمریکا و رژیم صهیونیستی موضع گرفتند. آخرین نمونه‌های آن در سخنرانی فروردین ماه ایشان در مشهد مقدّس بارز و آشکار است که دوباره مسئله‌ی هولوکاست را در جمع مردم مطرح نمودند و نسبت به آن موضع گرفتند.

لذا طبق گفته‌ی ایشان موضع‌گیری شفاف و صریح نسبت به نظام استکبار، مخصوصاً رژیم منحوس صهیونیستی و آمریکای جنایتکار از مبانی انقلاب و سیاست کلّی نظام است که جز وظایف رهبری است و از اختیارات دولت‌ها خارج است.

3- طبق اصول یکصد و پنجاه و دوم تا یکصد و پنجاه و چهارم قانون اساسی که پیرامون سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد نیز موارد مطرح شده مورد تأکید قرار گرفته است:

اصل یکصد و پنجاه و دوم

سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس نفی هر گونه سلطه جویی و سلطه پذیری، حفظ استقلال همه جانبه و تمامیّت ارضی کشور، دفاع از حقوق همه ی مسلمانان و عدم تعهّد در برابر قدرت های سلطه گر و روابط صلح آمیز متقابل با دول غیرمحارب استوار است.

اصل یکصد و پنجاه و سوم

هر گونه قرارداد که موجب سلطه ی بیگانه بر منابع طبیعی و اقتصادی، فرهنگ، ارتش و دیگر شئون کشور گردد ممنوع است.

اصل یکصد و پنجاه و چهارم

جمهوری اسلامی ایران سعادت انسان در کل جامعه ی بشری را آرمان خود می داند و استقلال و آزادی و حکومت حق و عدل را حقّ همه ی مردم جهان می شناسد. بنابراین در عین خودداری کامل از هر گونه دخالت در امور داخلی ملت های دیگر از مبارزه ی حق طلبانه ی مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت می کند.

4- طبق اصل یکصد و سیزدهم قانون اساسی، پس از مقام رهبری رئیس جمهور عالی ترین مقام رسمی کشور است و مسئولیّت اجرای قانون اساسی و ریاست قوّه ی مجریه را جز در اموری که مستقیماً به رهبری مربوط می شود، بر عهده دارد. لذا همه‌ی رؤسای جمهوری اسلامی ایران به اجرای قانون اساسی و پیروی از سیاست‌های کلی نظام که از وظایف رهبری است موظّف اند و طبق اصل یکصد و بیست و دوم قانون اساسی، در این راه در برابر ملّت، رهبر و مجلس شورای اسلامی مسئول‌اند و مورد سئوال قرار می‌گیرند.

این روزها در آستانه ی برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و حضور رییس جمهور کشورمان در این اجلاس و به تبع آن دیدارها و سخنرانی های عمومی ایشان قرار داریم. این اجلاس که یکی از مهم ترین رویدادهای بین المللی می باشد، محلی برای بیان مواضع اصلی کشورها در قبال مسائل جهانی است. بر اساس موارد 1 تا 4 که مِن باب یادآوریِ چندین باره بیان شد، به عنوان قشر دانشجوی متعهّد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و به منظور انجام وظیفه‌ی دینی امر به معروف، باید از همه‌ی مسئولین و سیاست‌مداران ایران سربلند اسلامی بخواهیم تا در تمام تصمیمات و سخنان خود، چه در داخل و چه در مجامع بین‌المللی، نسبت به رژیم صهیونیستی و نظام استکباری، علی‌الخصوص آمریکا و عمال منطقه ای اش از جمله داعش، موضع‌گیری شفّاف و صریح داشته باشند و در این راه از سرزنش هیچ سرزنش‌کننده‌ای نهراسند؛ چرا که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، چه رسد به نوچه های داخلی اش... 

نظرات (۱)

سلام، مفید و جامع...ولی خیلی طولانی بود.
استفاده کردم.

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی